O levanduli

 

Lavande and lavandin

LAVANDE ČI LAVANDIN?

Oba dva druhy mají množství rozdílných charakteristik . Zatímco se lavande používala už v dobách antiky, využití lavandin se datuje spíše až v minulém století. Proto Vám alespoň ve stručnosti popíšeme malý přehled o těchto rostlinách.

LA LAVANDE

Lavandula Angustifolia - lavande vraie, la maillette, la Matherone, l’Aspic. 

Levandule se pěstuje mezi výškou 300m-1200m a každá rostlina se liší od své sousední. Je to rostlina osázená buďto semeny nebo řízky. Rostlinu poznáme podle jejího květinového klasu,který je mnohem menším něž je klas lavandin a má méně namodralou barvou. Její vůně se liší podle odrůdy. LAVANDE FINE se velmi často používá v parfumeriích neboť je méně dominantní a výrazná než LAVANDIN. Olej z LAVANDE naložený v kafru se používá jako ředidlo uměleckých barev. Komponenty levadule jsou vhodné pro aromaterapii. Už v době antiky jim bylo přiřazováno mnoho ctností.

Tassi Odile - farma L´essentiel de lavande

LE LAVANDIN

Lavandula Angustifolia X Latifolia Grosso, Sumian, Abrial ou Super. 

LE LAVANDIN je přirozený a obzvláště silný hybrid, je to zkříženina LAVANDE FINE a LAVANDE ASPIC.

LAVANDIN byla nalezena teprve nedávno, behěm zkoumání půdy v roce 1925. Pěstuje se mezi výškou 200m – 1000m a je velmi lehce rozpoznatelná podle jejich identických klasů, které v plném květu dávají iluzi nejasné a vágní modro fialové velmi stejnoměrné barvy. Jsou rozmnožovány velmi jedinečně pomocí odnoží. Lodyha LAVANDINE je velmi dlouhá a její klas je tlustý a špičatý a její barva je více nafialovělá. Její vůne výraznějsí než vůne LAVANDE. Její použítí je především v kosmetickém průmyslu a v průmyslových odvětvých, ve kterých je její využití především pro její desinfekční, tišící a antiseptické účinky (jak doma tak na aromaterapiích).

Desinfekční, tišící a antiseptické účinky jsou hlavními vlastnostmi LAVANDIN.

Éterický olej z levandule hojí vosí, včelí, komáří štípnutí a uklidňuje bolest a svědění. Při odpařování dodává vzduchu pocit svěžesti a je také používán jako repelent proti roztočům a komárům. Pokud ho ráno nastříkáme na polštář, jeho vůně zůstává během celého dne i s uklidňujícími účinky. Během zimního období doporučujeme vstříknout olej do uzavřeného prostoru našeho bytu, kde zajišťuje desinfekci a svěžest vzduchu.LAVANDE a LAVANDIN

přirozeně obsahují linalool, limonen, geraniol a kumarin, který může pro některé působit alergickou reakci.

  1. Před použitím zkuste kápnout na kůži v předloktí.
  2. Je doporučeno nepoužívat levandulový olej pro děti mladší 6 let a těhotné ženy.
  3. Neaplikjte olej do očí do sliznice a na spáleniny.
  4. Nepoužívejte samotný olej na masáže,vždy ho zředěný s kosmetickým neutrálním promazávadlem.
  5. Při opakovaném používání může vysušovat kůži.
  6. Chraňte před dosashem dětí, při požití vyhledejte lékaře.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení