Černé tekuté mýdlo s velkým využitím pro domácnost

 

Levandulové pole

Černé mýdlo Rampal Latour je vysoce koncentrovaný tekutý čistící prostředek, výjimečně účinný a přitom k materiálům velmi šetrný odstraňovač špíny.

Díky lněnému oleji ve složení dodává povrchu lesk, výživu, čistotu a ochranu, mýdlem ošetřené předměty a povrchy zanechávají

ve vašem domě lehkou a příjemnou vůni mandlí. VÍCE >>

NAŠE RADY VE VIDEUDO KUCHYNĚDO DÍLNYNA KŮŽIDO KOUPELNYNA KEMPOVÁNÍ NA DŘEVO NA PODLAHY NA ŠPERKY NA ZAHRADU PRO MALÍŘE PRO MAZLÍČKY PRO SPORT NA AUTO

produkty

 

Černé mýdlo Rampal Latour je vysoce koncentrovaný tekutý čistící prostředek, vyjímečně účinný a přitom k materiálům velmi šetrný odstraňovač špíny. Díky lněnému oleji ve složení dodává povrchu lesk, výživu, čistotu a ochranu, mýdlem ošetřené předměty a povrchy zanechávají ve vašem domě lehkou a příjemnou vůni mandlí nebo levandule. 

Má širokou škálu využití a umožní vám zredukovat počet prostředků potřebných na úklid vaší domácnosti. Zároveň ušetříte, protože stačí jen velmi malé množství tohoto produktu k dosažení dokonalého výsledku. Díky složení rostlinných složek neničí vaše mycí houby ani utěrky z mikrovlákna. V souladu s moderními trendy neobsahuje žádné agresivní složky, rozpouštědla, umělá barviva nebo parabeny. Vaše ruce zůstanou čisté a jemné i po práci s ním. Nepůsobí negativně na pokožku, takže nepotřebujete při práci ochranné rukavice. Nezanechává nechtěné skvrny na nábytku nebo vaší podlaze.

Černé mýdlo Rampal Latour je vyrobeno 100% z rostlinných olejů, bez barviv nebo rozpouštědel. Je biologicky odbouratelné, chrání životní prostředí mnoha způsoby díky jeho přirozeným čistícím a nepěnivým vlastnostem. Na opláchnutí vyžaduje velmi málo vody a v některých případech ani není třeba ho opláchnout. Černé mýdlo neznečisťuje vodu. Tento produkt obdržel certifikát přírodního čistícího prostředku od ECOCERT.

Tradiční koncentrovaný vzorec mýdla vychází ze lněného oleje a vody. Neobsahuje pěnivou složku. Olej ze lněných semínek se chová jako vyživující, zacelující, penetrační a vodě odolný prvek.

Složení: 99,83% složek je přírodního původu. 30% filtrovaná voda, 5-15% mýdlo založené na sodíku a draslíku ze lněného oleje, < 5% levandulový éterický olej, karbonát draselný, glycerol, kyselina citrónová, zmýdelněný kokosový olej. Dále obsahuje: hydroxid sodný, sequestrant, benzisothiazolionone, linalool, barvivo karamel.

zpět Černé mýdlo

 

VYUŽITÍ V KUCHYNI

Využití Černého mýdla Rampal Latour v kuchyni je velmi široké. Dá se použít na veškeré povrchy umyvadel, baterií, spotřebičů, obkladů a pracovních desek. Je vhodný na dřevo, lamino, kámen, keramiku, nerez či chrom aj. Daný povrch nejen šetrně vyčistí a odmastí, ale i rozzáří a vyživí.

Chcete-li plně využít jeho předností, postupujte podle pokynů pro dávkování od výrobce:

Pro spotřebiče (vnější a vnitřní části: trouby, mikrovlnné trouby, lednice, mrazáku, kávovaru, digestoře, varné desky, filtru ...)

 • Na vlhký hadřík nejlépe z mikrovlákna naneste malé množství Černého mýdla a přetřete čištěný povrch. Poté opláchněte čistou teplou vodou. Případně operaci opakujte

Pro hrnce, kastroly, smaltové nádobí, sporák

 • Na vlhký hadřík nejlépe z mikrovlákna naneste malé množství Černého mýdla a přetřete čištěný povrch. Poté opláchněte čistou teplou vodou. Případně operaci opakujte

Pro varné desky

 • Na vlhký teplý hadřík nejlépe z mikrovlákna naneste malé množství Černého mýdla a přetřete čištěný povrch. Poté opláchněte čistou teplou vodou. Vyleštěte do sucha

Pro interiér a nábytek: dřevěné dveře, dřevotříska, laminát

 • Do nádoby s 5 litry teplé vody nalijte dvě víčka Černého mýdla a hadříkem, nejlépe z mikrovlákna přetřete daný povrch. Na silně znečištěné povrchy můžete použít neředěné Černé mýdlo a přímo přetřete hadříkem.

Kromě skvělých čistících schopností má Černé mýdlo svěží vůni a je velmi ekologicky šetrné.

Tento produkt obdržel certifikát přírodního čistícího prostředku od ECOCERT.  

 zpět Černé mýdlo

 

POUŽITÍ NA KŮŽI

Čistí, udržuje, chrání a vyživuje:

Kožený nábytek, autosedačky, zavazadla, kožené oblečení, motodoplňky, kožené kombinézy, jezdecké potřeby, opasky, kabelky, rukavice, boty i ostatní kožený sortiment bez poškozeni povrchové úpravy*

 • Na čistý suchý nebo mírně vlhký hadřík naneste Černé mýdlo a vetřete do koženého povrchu. Potom vyleštěte suchým hadrem.

* Před použitím Černého mýdla na jakoukoli kůži (obzvlášť barvenou) proveďte test na malém, neviditelném povrchu. Pokud barva zůstane stálá, můžete použít Černé mýdlo. Před použitím si přečtěte návod k použití.

 zpět Černé mýdlo

 

NA ZAHRADU

Přirozeně odpuzující prostředek

Na mšice, červce ,molice, mravence, svilušky nebo jiný hmyz ...

 • V rozprašovači zřeďte 1 víčko Černého mýdla s 1 litrem vody. Protřepejte. Postřik aplikujte na pupeny a listy (ne na květy).

Černé mýdlo je přirozenou bariérou, která pomáhá v boji proti hmyzu a respektuje naši pokožku i životní prostředí.

 zpět Černé mýdlo

 

NA KEMPOVÁNÍ

Vyčistí a odmastí veškeré kempinkové vybavení velmi šetrně nejen vůči naší pokožce, ale i vůči životnímu prostředí

Velmi znečištěné mastné nástroje :

 • Na silně znečištěné povrchy můžete použít neředěné Černé mýdlo přímo na hadříku. Doporučujeme vybavení pro grilování namočit ve zředěném přípravku přes noc. Poté opláchněte vodou.

Pro údržbu nástrojů:

 • V nádobě zřeďte 1litr teplé vody s 1 víčkem Černého mýdla. Po umytí nástroje opláchněte čistou vodou a osušte.

U plastového nebo dřevěného nábytku:

 • V nádobě zřeďte 1litr teplé vody s 1 víčkem Černého mýdla a poté nechte zaschnout.
 • V případě velkého znečištění použijte kartáč nebo povrch otřete neředěným prostředkem, opláchněte čistou vodou a osušte.

Na vrchní vrstvu (tropiko) stanu:

 • V nádobě zřeďte 5 litrů teplé vody (nejlépe teplé) se 3 víčky Černého mýdla. Umyjte mopem či koštětem. Poté nechte vyschnout bez oplachování.

Kromě odmašťovacího, čisticího efektu slouží jako ochranný prostředek.

  zpět Černé mýdlo

 

DO DÍLNY

Vyčistí, odmastí a chrání před vnějšími vlivy: kartáče, kovové nástroje, košťata, kladiva, šroubováky, násady apod.

Čištění nástrojů: 

 • Namočené nástroje čistěte hadrem s neředěným Černým mýdlem, opláchněte a osušte. Štětce kartáče apod. nechte oschnout.

  zpět Černé mýdlo

 

NA DŘEVO

Čistí, vyživuje a chrání: stoly, skříně, komody, židle, křesla, postele, bary, zahradní nábytek aj. dřevo*

Čištění nástrojů: 

 • Na čistý suchý nebo mírně vlhký hadřík naneste Černé mýdlo a nanášejte na dřevo podobně jako vosk. Není třeba oplachovat. Stačí, když budete proplachovat v teplé vodě hadřík.

*Pozor na malované dřevo bez ochranného laku.

  zpět Černé mýdlo

 

PRO KOUPELNU

Čistí, dezinfikuje a leští vany, umyvadla, sprchové kouty, dlažbu a baterie ve starých i moderních koupelnách.

Čištění interiéru koupelny:

 • Na mokrý povrch naneste koncentrát Černého mýdla a kruhovým pohybem čistěte. Poté opláchněte vodou a pro získání lesku otřete suchým hadříkem, abyste zabránili vzniku skvrn z vodního kamene.

 zpět Černé mýdlo 

 

PRO MALÍŘE

Čistí, odmašťuje, zjemňuje, vyživuje štětce, kartáče a jiné malířské náčiní.

 • Po práci opláchněte štětec teplou vodou a poté ho ponořte na 24 hodin do neředěného Černého mýdla popř. lehce naředěného vodou. Po vytažení z roztoku opláchněte a protřete vlasy štětce. Otřete suchým hadříkem a položte na savou podložku.

  zpět Černé mýdlo

 

NA KAROSÉRIE

Čistí, odstraňuje špínu, stopy hmyzu, benzínu a zbytky oleje u podvozků, karosérií až po ráfky, plastové kryty sedadel, přilby, zavazadlový prostory, palubní desky aj.

Černé mýdlo můžeme využít u čištění aut, motorek, cyklistických kol, karavanů, koloběžek apod.

 • Do nádoby s 5 litry horkoé vody nalijte 3 víčka Černého mýdla a hadříkem nejlépe z mikrovlákna přetřete daný povrch. Na silně znečištěné povrchy můžete použít neředěné Černé mýdlo přímo z hadříku, kartáče či koštěte. Poté opláchněte teplou vodou a vysušte.

  zpět Černé mýdlo

 

PRO SPORT

Čistí, ošetřuje a chrání: sportovní obuv, tenisky, rakety, míče batohy a veškerou jinou sportovní výzbroj a výstroj.

Využívá se k čištění dřeva, plastu, kůže, syntetických materiálů, kovových doplňků aj.

Čistění a ošetření povrchu:

 • Neředěné Černé mýdlo naneste na vlhký hadřík a otřete povrch bez oplachování.

Silně znečištěný povrch (stopy půdy, trávy apod.):

 • Neředěné Černé mýdlo naneste na znečištěný povrch a rozetřete hadříkem či kartáčem. Opláchněte a vymyjte hadřík a daný postup opakujte, dokud špína nezmizí. Na vyleštění použijte suchý hadr.

  zpět Černé mýdlo

 

PRO DOMÁCÍ MAZLÍČKY

Čistí, částečné ochrání před parazity a obnovuje vitalitu, lesk a hebkost srstí u psů, koček, koňů nebo poníků apod. Pozor na zvířata s rizikem alergií*

Pro koupání zvířat:

 • Na mokrou srst naneste Černé mýdlo a vmasírujte. Nechte mýdlo na několik sekund působit a opláchněte. Vysušte a nakonec vyčešte kartáčem.

Pro čištění klecí aj. příbytků:

 • Do nádoby s 5 litry horké vody nalijte 3 víčka Černého mýdla a hadříkem nejlépe z mikrovlákna přetřete daný povrch. Na silně znečištěné povrchy můžete použít neředěné Černé mýdlo z hadříku, kartáče či koštěte. Poté opláchněte teplou vodou.

* Použití konzultujte s veterinářem

 zpět Černé mýdlo 

 

NA ŠPERKY

Čistí, obnovuje lesk u zlata, stříbra a jiných drahých kovů a kamenů.

Čištění řetízků, náramků, přívěsků, náhrdelníků, prstýnků aj. s výjimkou hodinek.

 • Zřeďte 1 víčko Černého mýdla v malé misce s horkou vodou. Namočte na několik minut. Po vyjmutí otřete vlhkým hadrem a nakonec pomocí suchého jemného hadříku vyleštěte.

  zpět Černé mýdlo

 

NA PODLAHY A OBKLADY

Čistí, odmašťuje, vyživuje a leští: dlaždice, keramiku, dřevěné parkety, terakotu, pískovec, mramor, kámen, cementové podlahy, bazény nebo různé zastřešení

 • Do nádoby s 5 litry horké vody nalijte 3 víčka Černého mýdla. Otřete hadrem či mopem. Nechte vyschnout bez oplachování, s vyjimkou povrchů bazénů.

 zpět Černé mýdlo

 

Zpět do obchodu